CZĘŚĆ 6: Dlaczego dłużnik lekceważy wierzyciela, a z windykatorem chętniej współpracuje? - Blog o windykacji - Firma Windykacyjna Kraków - firma windykacyjna, windykacja kraków, firma windykacyjna Kraków, wierzytelności Kraków, odzyskiwanie długów, skuteczna windykacja, wykup mieszkań Kraków, zamiana mieszkań Kraków, oddłużanie mieszkań Kraków, skup mieszkań Kraków

Idź do spisu treści

Menu główne:

CZĘŚĆ 6: Dlaczego dłużnik lekceważy wierzyciela, a z windykatorem chętniej współpracuje?

Opublikowany przez Administrator w Windykacja · 14/10/2013 13:32:53
Tags: jakrozmawiaćzwindykatoremwspółpracazwindykatoremdlaczegowspółpracujemyzwindykatoremdłużnikawindykator

W sytuacji kiedy chodzi o pieniądze zawsze jest nerwowo, czasem nawet i najszczersze chęci połączone z brakiem odpowiednich umiejętności oraz niewystarczającą stanowczością powodują zupełnie inny skutek. Mimo iż priorytetowym celem dłużnika jest odzyskanie jego pieniędzy, to w parze z tą chęcią idzie jeszcze druga… jest nią ślepa wiara w to, że dłużnik skoro tak długo obiecuje w końcu spłaci zadłużenie – nic bardziej mylnego. Im więcej czasu na spłatę damy dłużnikowi, tym samym realne odzyskanie pieniędzy staje się coraz bardziej nikłe.
Rozmowa prowadzona przez wierzyciela z dłużnikiem jest nieporównywalnie inna od tej prowadzonej na szczeblu Windykator - dłużnik. Windykator nie prosi, nie łapie się na obietnice, nie czeka w nieskończoność na płatność – prowadzi partnerską, ale opartą na konkretach rozmowę! Dzięki umiejętnościom potrafi zwiększyć dyscyplinę płatności dłużnika. Dlatego lepiej jest oddać sprawę w ręce profesjonalisty, który rozmawiając z dłużnikiem zobrazuje mu plusy i minusy współpracy oraz realne sankcje niestosowania się do uzgodnionych zasad. W dzisiejszych czasach windykacja to szeroko pojęte mediacje dążące do ugody, gdzie polubowne załatwienie sporu jest kluczowe! Wierzyciel rozmawiając z dłużnikiem o zaległościach przedstawi najlepszy wariant spłat, oczywiście akceptowalny przez wierzyciela ale przede wszystkim realny do spełnienia przez samego dłużnika.
Zalet wynikających z takiej współpracy jest niezliczenie wiele, zaliczyć do nich można przede wszystkim umiejętności negocjacyjne i doświadczenie. Wielokrotnie to Windykator wskazuje dłużnikowi najbardziej dogodną dla niego możliwość wyjścia z sytuacji, w której znalazł się obecnie. Do zadań windykatora należy w miarę możliwości zamknięcie postępowania na drodze polubownej. Dopiero w momencie, kiedy te środki w pełni zawiodą Windykator z pełną stanowczością przejdzie na drogę sądową i posądową aby odzyskać pieniądze od dłużnika. Monitorowanie od początku sytuacji finansowej dłużnika sprawia, że w postępowaniu sadowym odzyskanie pieniędzy może okazać się o wiele bardziej skuteczne.
Brak komentarzy

 
regulowanie stanów prawnych
skup mieszkań
zamiana mieszkań
oddłużanie mieszkań
Współpracujemy:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego